JUN: Litvínov navázal na výhru v Boleslavi a po prodloužení zdolal Vítkovice

L i t v í n o v - Junioři si připsali druhé vítězství v řadě. Po pohledném utkání zdolali Vítkovice v prodloužení a dotáhli se na své soupeře ze spodní části tabulky. Třemi body se blýskli Štěpán Urbánek a Josef Jícha.

2.11.2017 | Vladislav Kollert
 
 
15. v čt 2.11. 17:30
LIT

Litvínov

4


VIT

Vítkovice

3HC Litvínov: Havlík Š. (Orct) – Urbánek, Macháč, Havlík D., Havlík M., Starý – Kučera, Leitner, Drašar, Bečvář, Vopat, Bárdoš, Pecka, Ineman, Jícha

HC Vítkovice Steel: Daňa (Micka) – Klus, Kunc, Ficek, Kaláb, Zdeněk, Štěpánek, Kučera – Gřesík, Raček, Blaško, Peterka, Konečný, Klíma, Raška, Malát, Fridrich, Toman, Potočný

Branky a nahrávky: 23. Urbánek (Bečvář, Jícha), 29. Drašar (Urbánek, Jícha), 43. Kučera (Urbánek), 61. Březák (Jícha, Bečvář) - 30. Raška (Blaško, Zdeněk), 43. Toman (Kaláb), 47. Peterka (Raška, Zdeněk) Rozhodčí: Pavlovič - Goltsch, Janíček Vyloučení: 4:3. Využití: 1:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 69. Střely na branku: 33:22 (9:9, 11:8, 12:5, 1:0)
 
 
 

Komentář k zápasu

Domácí Litvínov, který se na začátku sezóny převážně trápil, se po výborném výkonu v Mladé Boleslavi odlepil od dna extraligové tabulky. V případě výhry v utkání s Vítkovicemi navíc černožlutí mohli reálně pomýšlet na další postup tabulkou vzhůru.

Po bezbrankové první třetině, kdy vyrovnané hře kralovaly defenzivy obou celků v čele s bezchybnými golmany, se po velkém tlaku dostali domácí do vedení zásluhou Štěpána Urbánka, který využil přesilovou hru. Druhý gól následoval vzápětí - Urbánkovu ránu tečoval Drašar a Litvínov si mohl užívat dvougólového vedení. Vidina lehkého průběhu však domácí zradila a zanedlouho po Drašarově gólu mohly slavit Vítkovice. Trefil se Raška.

I třetí třetina byla převážně v režii Vervy. Po několika zajímavých šancích, které však domácí neproměnili, se po chaosu v obranném pásmu Vítkovic dostal ke střele Martin Kučera a vrátil Litvínovu dvoubrankové vedení. I tentokrát na sebe odpověď nenechala dlouho čekat a Vítkovice opět snížily - tentokrát Havlíka propálil Toman. Třetí gól hostů přišel o čtyři minuty později z hole Peterky.

Zápas i tak nemusel dojít do prodloužení. Velké šance měli Bárdoš i Dominik Havlík, ani jeden ale nemířil přesně. Domácí se navíc v závěrečných minutách vzchopili k neúprosnému tlaku, který však nepřinesl kýžený gól a zápas se tak odebral do závěrečného dějství.

Prodloužení netrvalo dlouho. Trojka Bečvář-Jícha-Březák předvedla parádní hru tři na tři a po 49 sekundách rozhodl utkání třetí jmenovaný. Litvínov tak získal dva body, které ho alespoň přiblížily na dosah vyšším příčkám tabulky.

Ohlasy trenérů

Trenér domácích: "V dnešním zápase se z naší strany střídaly jak dobré momenty, tak naprostý chaos. Kdyby nám někdo před zápasem řekl, že získáme dva body, brali bychom je všemi deseti. Po průběhu zápasu je však zisk dvou bodů malou ztrátou."

Trenér hostů: "Hrál se otevřený hokej, na obou stranách byla velká spousta šancí. Byli jsme chvíli lepší, pak byl lepší soupeř. Znervóznili jsme se z neproměněných přesilovek. Soupeř využil nějaké šance, ale ve třetí třetině jsme byli lepší a dotáhli jsme výsledek na 3:3. Bodík potěší a vítězství domácích bylo asi spravedlivé."
 
Sdílet
 

Statistiky zápasu

Facebook