JUN: Litvínov padl na Kladně i přes čtyři využité přesilovky

K l a d n o - Litvínovští předvedli skvělý vstup do utkání, když se v zápase dostali dvakrát do vedení. Jenže po té přišel kladenský zvrat, když třemi brankami změnili průběh celého zápasu. Chemici se však nevzdali a utkání dotáhli až do prodloužení. V penaltovém rozstřelu byli úspěšnější kladenští hráči.

12.9.2014 | Lucie Lobo
 
 
8.kolo v pá 12.9. 16:00
KLA

Kladno

5


LIT

Litvínov

4Rytíři Kladno: Švihálek – Větrovec, Potěchin, Bunda, Matula, Špaček, Zajíc – Hajný, Šilhavý, Křepelka, Christl, Macháček, Schildhabel, Slánský, Janeček, Doležal, Kuzďas, Miura, Kružík, Machač.

HC Litvínov: Sroka – Moravec, Baránek, Šesták, Fučík, Cvrk, Sklenička, Vostárek, Šefl – Kučera, Řehoř, Čapek, Weitz, Stříbrný, Dunko, Ujfaluši, Řezníček, Sýkora, Šimeček, Štěpka

Branky a nahrávky: 24. Kuzďas (Christl), 43. Šilhavý (Slánský), 44. Doležal (Křepelka), 49. Špaček (Janeček) – 14. Šimeček (Sýkora), 25. Baránek (Cvrk), 55. Štěpka (Šimeček, Sýkora), 59. Štěpka (Šimeček, Sýkora). Rozhodčí: Štofa – Řešátko, Doležal. Vyloučení: 7:4. Využití: 0:4. V oslabení: 0:0. Diváci: . Střely na branku: 48:29. Průběh utkání: 0:1, 1:1, 1:2, 2:2, 4:2, 4:4, 5:4.
 
 
 

Komentář k zápasu

Úvod zápasu patřil kladenským Rytířům, kteří ihned ze začátku začali velmi aktivněji a ohrožovali branku Spěšného. Litvínovský brankář byl ale vždy pozorný a všechny střely likvidoval. Poté to byli i hosté, kteří se dostali do útočného pásma a několikrát vystřelili na Švihálka, ale i ten byl vůči střelám imunní. V 5. minutě dostali domácí hokejisté šanci, a to v podobě přesilové hry. Početní výhoda se jevila Rytířům velice dobře, ale ani několik kombinací nevedlo k brance. Ihned, co se dostali hosté do plného počtu, nastěhovali se před kladenského brankáře. Hra se poté odehrávala spíše ve středním pásmu, a následovala spousta zakázaných uvolnění.

Hru rozveselil ve 12. minutě Matouš Větrovec, který svým krkolomným pádem putoval na dvě minuty na trestnou lavici za nafilmovaný pád. To byla velká šance pro žlutočerné hokejisty, kteří měli před sebou dvě minuty přesilové hry. Litvínovští se s tím moc dlouho nepárali, a po minutě početní výhody otevřeli skóre. Šťastlivcem se stal Jaroslav Šimeček, který po asistenci Sýkory zavěsil přesně mezi tři tyče. Po první brance byli litvínovští junioři nabuzeni, a neustále obtěžovali Švihálka. Do konce první periody zbývaly tři minuty, a my jsme měli k vidění neuvěřitelnou šanci na straně Kladna. Šilhavý se dostal do ideální pozice ke skórování, ale ani na podruhé nedokázal hostujícího brankáře překonat, puk se ještě odrazil na zcela volného Jakuba Hajného, který měl před sebou zcela odkrytou branku, ale minul. A tak šli junioři do kabin po první třetině za stavu 0:1.

Kladenští do druhé třetiny vlétli jako uragán, a ihned se jim podařilo vyrovnat. Jakub Kuzďas dostal nečekanou přihrávku od modré, a poté už jen nastavil hokejku a puk se objevil za zády litvínovského brankáře. Litvínovské barvy, ale nenechali skóre nerozhodné a vzápětí se také radovali z branky. Neuvěřitelnou bombu od modré vyslal Cvrk, ale ještě před brankou dokázal tečovat kotouč Marek Baránek, který určil puku směr, a to mezi brankářovo betony.

Ve 25. minutě se na trestnou lavici odporoučel Bunda a litvínovští junioři měli k dispozici přesilovou hru, kterou nakonec nevyužili. Po pěti minutách hry jsme viděli větší šanci, a to na straně hostů. Čapek si nabruslil od modré čáry, až do levého kruhu, odkud vystřelil přímo pod horní tyčku, ale Švihálek perfektním švihem lapačkou hostujícího útočníka vychytal. Následovala další šance, ale tentokrát na straně Rytířů. Potěchin to vymyslel v celku dobře, za jeho nahozeným pukem se hnal Šilhavý, ale ten nebyl dostatečně rychlý a hostující brankář Sroka ho překvapil výjezdem z branky a puk ukryl do své lapačky. Zbytek třetiny se odehrával spíše před brankou Sroky, ale žádnou větší šanci už nám tato perioda nepřinesla.

Třetí třetina začala opět v režii kladenských juniorů, když se podařilo Vojtěchu Šilhavému vstřelit po krásné přihrávce gól do poloprázdné branky, a vyrovnat tak na 2:2. Netrvalo to vůbec dlouho a opět to byli Rytíři, kteří se radovali. Filip Doležal krásným najetím mezi kruhy vyzkoušel svižnou střelu, a ta nakonec skončila za brankovou čárou. Kladenský scénář pokračoval a ve 48. minutě měli diváci možnost k vidění krásnou kombinaci. Miura se ocitl sám před Srokou, ale zakončit nedokázal, neboť byl litvínovský brankář zasažen do hlavy, a hra se přerušila. Následná minuta nám přinesla další gólovou situaci.

Jakub Špaček měl velké štěstí, když pro nahozený puk vyjel Sroka a nestihl kotouč zachytit, a tak kladenský forvard trefil zcela prázdnou branku. Sedm minut před koncem jsme viděli i krvavé zranění, a za to putoval kladenský junior na trestnou lavici na čtyři minuty. Litvínovská přesilovka netrvala příliš dlouho a Dominik Štěpka se stal tím šťastlivcem, kterému propadla střela za brankovou čáru. Do konce třetiny zbývaly tři minuty a hosté si vzali oddechový čas. Neuvěřitelně se jim, ale vyplatil a za litvínovské barvy se ještě mohl znovu radovat Dominik Štěpka, který nekompromisní ranou vyrovnal v čase 58:32 na 4:4.

Prodloužení bylo spíše čekání na nájezdy, protože v úvodu jsme nepozorovali žádnou šanci. To se, ale pokusil změnit Šilhavý, který ale nedokázal trefit odkrytou branku. Rytíři následně dostali šanci v podobě početní výhody, kterou ale nedokázali využít. Šanci si, ale přeci jen vytvořili. Dvojice Machač a Miura třikrát spolupracovala, ale druhý jmenovaný nedokázal ani jednou krásné přihrávky od Machače využít. Největší šance prodloužení, ale využita nebyla, a tak následovaly samostatné nájezdy. Rozhodujícím střelcem samostatných nájezdů byl Yuki Miura, který svým důležitým gólem přidal svému týmu o bod více.

Ohlasy trenérů

Jindřich Lidický (Rytíři Kladno): Začali jsme velice dobře, první tři nebo čtyři střídání byly naše, potom ale Litvínov ovládl hru. Hrál výborně, za to my jsme propadli v útočném pásmu a oni měli proto hodně šancí. Věděli jsme, že mají výborné přesilovky, což se také ukázalo, jelikož všechny čtyři proměnili. Ve třetí třetině jsme to otočili a měli jsme zápas ve svých rukou, šest minut před koncem jsme ale udělali dva nesmyslné fauly v útočném pásmu a to prostě rozhodlo. Oni využili dvě přesilovky a ten bod tady nakonec urvali a já říkám, zaplaťpánbůh za dva body, nicméně, měli jsem mít tři, po průběhu té poslední třetiny.

Jaroslav Hübl (HC Litvínov): Myslím si, že první dvě třetiny jsme byli lepší. Třetí třetinu jsme bohužel zaspali a Kladno bylo lepší. Zaslouženě vyrovnali, a nakonec se dostali do vedení. My jsme sice dokázali vyrovnat, ale Rytíři si nakonec berou ten bonusový bod. My jsme si sem jeli pro tři body, ale jak říkám, prospali jsme druhou třetinu.
 
Sdílet
 

Statistiky zápasu

Facebook