Starší dorostenci padli i podruhé, tentokrát s Energií 0:2

Litvínovští starší dorostenci dnes odehráli již svůj druhý extraligový zápas v letošní sezóně. Ale bohužel ani tentokrát se jim nepodařilo ukořistit body do tabulky. Karlovým Varům podlehli 0:2 a na první letošní výhru si tak ještě budou muset počkat.

9.9.2017 | Sabina Šťástková
 
 
2. v so 9.9. 12:30
LIT

Litvínov

0


KVA

Karlovy Vary

2HC Litvínov: Pejsar (Svoboda) – Žítek, Viedemann, Kitzberger, Bártek, Liška, Černohorský, Šubrt – Kovačič, Jouza, Jindra, Dufek ''A'', Kysela, Bartoš, Šarlinger, Svoboda ''C'', Arnold, Beran, Damašek, Berka

HC Energie Karlovy Vary: Kašpar (Heger) – Bernáth ''A'', Cankov, Zavřel ''A'', Kořán, Tureček, Záruba, Novák – Holub ''C'', Novotný, Černý, Šťastný, Křemen, Hudečka, Prošek, Šik, Karbulka, Jiskra, Zdeněk

Branky a nahrávky: 29. Šik (Novák, Prošek), 41. Šik (Prošek, Novák) Rozhodčí: Knapík – Axman, Lichtenberk Vyloučení: 2:4 Využití: 0:1 V oslabení: 0:0 Diváci: 123 Střely na branku: 28:25 (10:5, 10:10, 8:10) Průběh utkání: 0:0, 0:1, 0:1
 
 
 

Komentář k zápasu

Do první třetiny utkání vstoupil o trochu lépe domácí Litvínov, který se zmocnil kotouče a ne jednou prozkoušel pozornost hostujícího strážce karlovarské svatyně Kašpara, který ovšem všem atakům hostů bez větších problémů odolal. Ve čtvrté minutě se na druhé straně musel obávat Pejsar, když se na něj řítilo přečíslení 2 na 1, zakončující Novotný ale nedokázal překonat betony domácího gólmana. S několika následujícími pokusy hráčů o vstřelení branky si oba brankáři poradili na výbornou. Šance na změnu stavu se v patnácté minutě skýtala Chemikům, když jim Energie nabídla přesilovou hru. Ale hosté si s oslabením poradili, dobře bránili a Litvínov do šance nepustili. A do šaten se tak odcházelo za bezbrankového stavu.

Na začátku druhé třetiny o sobě dal vědět litvínovský obránce Žítek, který v krátkém sledu za sebou hned dvakrát prozkoušel pozornost hostujícího gólmana, jenž ale ani jednou nemusel zasahovat, jelikož oba pokusy Žítka o pár čísel minuly branku. Poté se ovšem zmocnily puku Karlovy Vary, které postupně stupňovaly svůj tlak. Nejprve se sice nepodařilo hostujícímu Novotnému dopravit puk do poloprázdné branky, následně se svou střelou ztroskotal i Filip Novák. Jenže pak si řekl o slovo Otakar Šik, jenž v osmadvacáté minutě přetavil tlak Energie ve vstřelenou branku. Karlovarský útočník nekompromisně trefil odkrytou litvínovskou klec. Domácí hráči měli v průběhu druhé třetiny k dispozici přesilovou hru dokonce 5 na 3, díky které mohli srovnat s Energií krok. Chemici na Kašpara vysílali jednu střelu za druhou, jenže hostující brankář se vyznamenal a podržel svůj tým. S blížícím se koncem třetiny se už světelný ukazatel skóre na Hlinkově stadionu nezměnil a Karlovy Vary tak odcházely do šaten s hubeným náskokem v zádech.

Třetí dějství zahajovaly Vary svou přesilovou hrou, jelikož se těsně v závěru druhé dvacetiminutovky faulem provinil litvínovský Viedemann. A Energie litvínovskou nabídkou nepohrdla. Hosté dlouho kombinovali a zaměstnávali Pejsara. Poslední slovo měl opět Otakar Šik, jenž střelou těsně vedle Pejsarovy lapačky rozvlnil síť za zády litvínovského gólmana. Litvínov se snažil najít cestu ke snížení stavu, jenže hostující brankář Kašpar byl proti. Sedm minut před koncem třetí třetiny se Litvínov přece jen ještě dostal k šanci snížit, jelikož karlovarský Hudečka svým faulem poslal Energii do čtyř. Jenže Litvínov nesehrál přesilovou hru vůbec dobře, nevypracoval si žádnou příležitost a soupeři v poklidu kontrolovali hru. Domácí to ještě sice v závěru třetí dvacetiminutovky zkoušeli v šesti, ale marně. Minutu před koncem si ještě Karlovy Vary zahrály v početní převaze, ale stav zápasu už se nezměnil. Energie si tak po výhře 2:0 odvezla z Litvínova cenné tři body.

Ohlasy trenérů

Radim Skuhrovec (HC Litvínov): Myslím si, že po taktické stránce jsme nepředvedli špatné utkání, ale bohužel jsme vyrobili dvě chyby, které nás stály zápas. Málo se tlačíme do střelby, a když nebudeme střílet, tak utkání nemůžeme vyhrát. I když opticky jsme vypadli v některých fázích utkání jako lepší tým, tak soupeř byl natolik zdatný zakončení, že z menšího počtu šancí, které měl, nás potrestal. My bohužel šancí měli docela dost, ale nemáme zatím to štěstí a nejsme ty naše, kolikrát i vyložené šance schopni proměnit.

Trenér HC Energie Karlovy Vary: Myslím, že to byla obětavá práce celého mužstva, podpořená výborným výkonem našeho brankáře Kašpara. První třetinu jsme nehráli dobře, v té druhé jsme se zlepšili a hráči si obrovskou bojovností to vítězství zasloužili.
 
Sdílet
 

Statistiky zápasu

Facebook