Litvínovští hráči a trenéři v reprezentaci

Celkem litvínovští hráči a odchovanci vybojovali na MS a ZOH (nepočítaje trenérské) neuvěřitelných 31 zlatých, 24 stříbrných a 44 bronzových medailí.

1963MS, ŠVÉDSKO (Stockholm)
Jaroslav WALTER (2)
bronz
1964IX. ZOH, RAKOUSKO (Innsbruck), zároveň MS
Jaroslav WALTER (6)
bronz
1970MS, ŠVÉDSKO (Stockholm)
Ivan HLINKA
bronz
1971MS, ŠVÝCARSKO (Bern, Ženeva)
Ivan HLINKA (4), Jiří BUBLA (1)
stříbro
1972XI. ZOH, JAPONSKO (Sapporo)
Ivan HLINKA (5), Miroslav DANĚK
bronz
1972MS, ČSSR (Praha)
Ivan HLINKA (2), Jiří BUBLA
ZLATO
1973MS, SSSR (Moskva)
Ivan HLINKA (2), Jiří BUBLA (1)
bronz
1974MS, FINSKO (Helsinky)
Ivan HLINKA (9), Jiří BUBLA (1)
stříbro
1975MS, NSR (Mnichov, Düsseldorf)
Ivan HLINKA (2), Jiří BUBLA (1)
stříbro
1976XII. ZOH, RAKOUSKO (Innsbruck)
Ivan HLINKA (3), Jiří BUBLA (1)
stříbro
1976MS, POLSKO (Katovice)
Ivan HLINKA (7), Jiří BUBLA (4)
ZLATO
1977MS, RAKOUSKO (Vídeň)
Ivan HLINKA (9), Jiří BUBLA
ZLATO
1978MS, ČSSR (Praha)
Ivan HLINKA (4), Jiří BUBLA (1)
stříbro
1979MS, SSSR (Moskva)
Ivan HLINKA (4), Jiří BUBLA (1)
stříbro
1980XIII. ZOH, USA (Lake Placid)
Jiří BUBLA, Arnold KADLEC (1)
5. místo
1981MS, ŠVÉDSKO (Stockholm, Göteborg)
Ivan HLINKA, Arnold KADLEC (5), Jindřich KOKRMENT (1)
bronz
1982MS, FINSKO (Tampere, Helsinky)
Arnold KADLEC (1), Jindřich KOKRMENT (5), Eduard UVÍRA
stříbro
1983MS, NSR (Düsseldorf, Dortmund, Mnichov)
Vladimír RŮŽIČKA (3), Arnold KADLEC (1), Eduard UVÍRA
stříbro
1984XIV. ZOH, JUGOSLÁVIE (Sarajevo)
Vladimír RŮŽIČKA (4), Arnold KADLEC (2), Eduard UVÍRA (1), Vladimír KÝHOS ml. (1)
stříbro
1985MS, ČSSR (Praha)
Vladimír RŮŽIČKA (8), Petr ROSOL (2), Arnold KADLEC, Eduard UVÍRA
ZLATO
1986MS, SSSR (Moskva)
Vladimír RŮŽIČKA (4), Petr ROSOL (6), František PROCHÁZKA (3), Arnold KADLEC
5. místo
1987MS, RAKOUSKO (Vídeň)
Vladimír RŮŽIČKA (2), Petr ROSOL (3)
bronz
1988XV. ZOH, KANADA (Calgary)
Vladimír RŮŽIČKA (3), Petr ROSOL (1)
6. místo
1989MS, ŠVÉDSKO (Stockholm)
Vladimír RŮŽIČKA (7), František PROCHÁZKA (2)
bronz
1990MS, ŠVÝCARSKO (Bern, Fribourg)
Robert REICHEL (5), František PROCHÁZKA (2)
bronz
1991MS, FINSKO (Turku, Tampere, Helsinky)
Robert REICHEL (2), Petr ROSOL (3), Josef BERÁNEK ml. (2), Jiří ŠLÉGR (2)
6. místo
1992XVI. ZOH, FRANCIE (Albertville)
Petr ROSOL (6), Robert LANG (5), Kamil KAŠŤÁK (2), František PROCHÁZKA (1), Jiří ŠLÉGR (1), trenér I. HLINKA, asistent trenéra J. WALTER
bronz
1992MS, ČSFR (Praha, Bratislava)
Petr ROSOL, Robert LANG (2), Kamil KAŠŤÁK, Robert REICHEL (1), František PROCHÁZKA (3), trenér I. HLINKA, asistent trenéra J. WALTER
bronz
1993MS, SRN (Mnichov, Dortmund)
Petr ROSOL (4), Kamil KAŠŤÁK (2), Josef BERÁNEK ml. (3), Jan ČALOUN, Zdeněk ORCT, trenér I. HLINKA, asistent J. WALTER
bronz
1994XVII. ZOH, NORSKO (Lillehammer)
Kamil KAŠŤÁK (2), Jan ALINČ (3), Jan VOPAT ml., trenér I. HLINKA
5. místo
1994MS, ITÁLIE (Milán, Bolzano, Canazei)
Martin RUČINSKÝ (2), Josef BERÁNEK ml. (1), Kamil KAŠŤÁK (1), trenér I. HLINKA
7. místo
1995MS, ŠVÉDSKO (Stockholm, Gävle)
Jan VOPAT ml.
4. místo
1996MS, RAKOUSKO (Vídeň)
Robert REICHEL (4), Robert LANG (5), Robert KYSELA (2), Petr FRANĚK
ZLATO
1997MS, FINSKO (Helsinky, Turku)
Robert REICHEL (1), Robert LANG (1), Jiří ŠLÉGR (1), Vlastimil KROUPA, trenér I. HLINKA
bronz
1998XVIII. ZOH, JAPONSKO (Nagano)
Jiří ŠLÉGR (1), Petr SVOBODA (1), Martin RUČINSKÝ (3), Vladimír RŮŽIČKA (3), Robert REICHEL (3), Josef BERÁNEK (1), Robert LANG, Jan ČALOUN, trenér I. HLINKA
ZLATO
1998MS, ŠVÝCARSKO (Curych, Basilej)
Robert REICHEL, Josef BERÁNEK ml., Jiří ŠLÉGR, Zdeněk ORCT, trenér I. HLINKA
bronz
1999MS, NORSKO (Oslo, Hammar, Lillehammer)
Martin RUČINSKÝ (4), Jan ČALOUN (4), trenér I. HLINKA
ZLATO
2000MS, RUSKO (Petrohrad)
Robert REICHEL (2), Martin ŠTRBÁK, SVK (1) – stříbro
ZLATO
2001MS, NĚMECKO (Hannover, Kolín, Norimberk)
Robert REICHEL (5), Martin RUČINSKÝ (2), Karel PILAŘ
ZLATO
2002XIX. ZOH, USA (Salt Lake City)
Robert REICHEL (1), Martin RUČINSKÝ, Robert LANG (1), Martin ŠKOULA, asistent trenéra V. RŮŽIČKA, manažer I. HLINKA
čtvrtfinále
2002MS, ŠVÉDSKO (Göteborg, Jönköping, Karlstad)
nikdo (jen Vlasák)
5. místo
2003MS, FINSKO (Helsinky, Turku, Tampere)
Robert REICHEL (4), Jindřich KOTRLA, asistent trenéra V. RŮŽIČKA
4. místo
2004MS, ČESKO (Praha, Ostava)
Martin RUČINSKÝ (5), Jiří ŠLÉGR, Martin ŠKOULA (1), trenér V. RŮŽIČKA
5. místo
2005MS, RAKOUSKO (Vídeň, Innsbruck)
Martin RUČINSKÝ (2), Jiří ŠLÉGR, trenér V. RŮŽIČKA, asistent trenéra O. WEISSMANN
ZLATO
2006XX. ZOH, ITÁLIE (Turín)
Martin RUČINSKÝ (1), Robert LANG, asistent trenéra O. WEISSMANN
bronz
2006MS, LOTYŠSKO (Riga)
Ivo PROROK, Martin ŠKOULA
stříbro
2007MS, RUSKO (Moskva)
Marek PINC
7. místo
2008MS, KANADA (Halifax, Quebec)
Marek PINC
5. místo
2009MS, ŠVÝCARSKO (Bern, Curych-Kloten)
trenér V. RŮŽIČKA, asistent trenéra O. WEISSMANN, Ivan ŠVARNÝ (SVK)
6. místo
2010XX. ZOH, KANADA (Vancouver)
trenér V. RŮŽIČKA, asistent trenéra O. WEISSMANN
7. místo
2010MS, NĚMECKO (Köln, Mannheim, Gelsenkirchen)
Lukáš KAŠPAR (2), trenér V. RŮŽIČKA, asistent trenéra O. WEISSMANN
ZLATO
2011MS, SLOVENSKO (Bratislava, Košice)
Martin ŠKOULA
bronz
2012MS, FINSKO, ŠVÉDSKO (Helsinky, Stockholm)
Lukáš KAŠPAR, Jakub PETRUŽÁLEK (1)
bronz
2013MS, ŠVÉDSKO, FINSKO (Stockholm, Helsinky)
Pavel FRANCOUZ
7. místo

Poznámky

  1. Započteny starty všech hráčů, kteří jsou odchovanci klubu nebo byli v době konání akce (či v sezóně, kdy se akce konala) hráči litvínovského klubu. Příklad: nezapočten start Vlasáka a Štěpánka na MS 2000 (oba tehdy působili ve Finsku a nejsou litvínovskými odchovanci), naopak započteny starty litvínovských odchovanců (Reichel, Lang, Ručinský...), kteří v sezóně, kdy se akce zúčastnili, působili v NHL, či jinde v Evropě (jsou litvínovskými odchovanci)
  2. V závorce počet vstřelených branek

Celkově na MS a ZOH, účast (včetně MS 2013)

Robert LANG4x ZOH, 3x MS
Vladimír RŮŽIČKA3x ZOH,  6x MS
Martin RUČINSKÝ3x ZOH,  5x MS
Ivan HLINKA ing.2x ZOH, 11x MS
Jiří BUBLA2x ZOH,  9x MS
Robert REICHEL2x ZOH,  9x MS
Petr ROSOL2x ZOH,  6x MS
Jiří ŠLÉGR2x ZOH,  6x MS
Arnold KADLEC2x ZOH,  5x MS
Kamil KAŠŤÁK2x ZOH,  3x MS
Josef BERÁNEK ml.1x ZOH,  5x MS
František PROCHÁZKA1x ZOH,  4x MS
Eduard UVÍRA1x ZOH,  3x MS
Martin ŠKOULA1x ZOH,  3x MS
Jan ČALOUN1x ZOH,  2x MS
Jaroslav WALTER ing.1x ZOH,  1x MS
Jan VOPAT ml.1x ZOH,  1x MS
Miroslav DANĚK1x ZOH
Vladimír KÝHOS ml.1x ZOH
Jan ALINČ1x ZOH
Petr SVOBODA1x ZOH
Jindřich KOKRMENT2x MS
Zdeněk ORCT2x MS
Marek PINC2x MS
Robert KYSELA ing.1x MS
Petr FRANĚK1x MS
Vlastimil KROUPA1x MS
Karel PILAŘ1x MS
Jindřich KOTRLA1x MS
Ivo PROROK1x MS
Lukáš KAŠPAR1x MS
Jakub PETRUŽÁLEK1x MS
Pavel FRANCOUZ1x MS
Ivan ŠVARNÝ, SVK1x MS (za SVK)
Martin ŠTRBÁK, SVK1x MS (za SVK)

Střelci branek (včetně MS 2013)

Ivan HLINKA ing.51
Vladimír RŮŽIČKA34
Robert REICHEL28
Petr ROSOL25
Martin RUČINSKÝ19
Robert LANG14
František PROCHÁZKA11
Jiří BUBLA11
Arnold KADLEC10
Josef BERÁNEK ml.9
Jaroslav WALTER ing.8
Kamil KAŠŤÁK7
Jindřich KOKRMENT6
Jiří ŠLÉGR5
Jan ČALOUN4
Jan ALINČ3
Robert KYSELA ing.2
Lukáš KAŠPAR2
Jakub PETRUŽÁLEK1
Petr SVOBODA1
Vladimír KÝHOS ml.1
Martin ŠKOULA1
Eduard UVÍRA1
Ivo PROROK0
Miroslav DANĚK ing.0