Klub » Archiv článků

archiv článkůarchiv aktualit

Zobrazuji posledních 30 aktualit.

4.1.Klub uplatnil opce na Lukáše Válka a Jaroslava JanuseVedení HC VERVA Litvínov uplatnilo opce na příští sezónu na útočníka Lukáše Válka a brankáře Jaroslava Januse. Klub bude dále s hráči jednat o prodloužení smluv na více let.
28.12.Derby s Chomutovem vyprodáno!Dnešní derby s Piráty Chomutov je vyprodané!
27.12.Zemřel dlouholetý fanoušek Jiří Šrámek Dnes v noci navždy odešel dlouholetý fanoušek klubu Jiří Šrámek přezdívaný "Divous". Desítky let fandil na jižní tribuně. Čestný člen fanklubu byl legendou mezi litvínovskými fanoušky. Čest jeho památce.
27.12.Romančík se Šestákem pomohou KladnuVzhledem k angažování obránců Pichého a Graborenka uvolní Verva obránce Šestáka s Romančíkem na měsíc formou střídavých startů kladenským Rytířům. “Reagujeme na aktuální situaci příchodu dvou obránců na měsíc s tím, že je potřeba, aby hráči, kteří se momentálně nevejdou do sestavy měli zápasové vytížení a byli připraveni kdykoliv naskočit za náš tým,” říká generální klubu ředitel Jiří Šlégr.
25.12.Jan Myšák odcestoval s U18 do švýcarského ZuchwiluJan Myšák dnes odcestoval s reprezentační osmnáctkou do Švýcarska na turnaj pěti zemí v Zuchwilu. Turnaj se koná od 26. 12 do 29. 12. 2018, kde Češi změří síly postupně se Slováky, Švýcary, Němci a Finy. Je to předposlední reprezentační turnaj výběru Aloise Hadamczika před dubnovým MS do osmnácti let.
17.12.Klub vetuje hlavního rozhodčího Jana HribikaKlub HC VERVA Litvínov vetuje pro zbytek sezóny 2018/2019 hlavního rozhodčího Jana Hribika.
15.12.Útočník Tomáš Matoušek v Litvínově končíPo vzájemné dohodě byla ukončena smlouva s útočníkem Tomášem Matouškem. Slovenský forvard odehrál v litvínovském dresu 82 zápasů, ve kterých vstřelil 5 gólů a přidal 5 asistencí. Defenzivní útočník tak po sezóně a půl v litvínovském dresu končí.
15.12.Klub obdržel pokutu 40 tisíc

Klubu se rozhodnutím Předsedy Disciplinární komise ELH v souladu s § 21 odst. 1. písm. b) Disciplinárního řádu ELH ukládá finanční pokuta ve výši 30.000,-Kč (slovy: třicet tisíc korun českých) za Porušení povinností pořádajícího klubu dle § 43 písm. c) Disciplinárního řádu ELH a za Porušení povinností pořádajícího klubu ve smyslu § 43 písm. f) Disciplinárního řádu ELH. Odůvodnění: Dle zvláštní zprávy hlavního rozhodčího utkání p. Jana Hribika došlo po skončení utkání ke vstupu neoprávněné osoby do kabiny rozhodčích, přičemž dle popisu rozhodčího Utkání p. Jana Hribika se popsaného jednání měl dopustit zaměstnanec zimního stadionu v Litvínově identifikovaný pouze vizuálně jako „prošedivělý pán s knírem“, který se verbálního i neverbálního napadání rozhodčích Utkání dopouštěl již po skončení prodloužení Utkání a při odchodu rozhodčích z hrací plochy. K tomuto jednání došlo cca 40 minut po skončení Utkání v době, kdy již došlo k uzavření oficiálního zápisu o Utkání, a hlavním rozhodčím Utkání p. Janem Hribikem v jím vypracované zvláštní zprávě bylo popsáno následujícím způsobem: „40 min po utkání došlo k svévolnému vstupu ledaře do šatny rozhodčích. Jednalo se o stejného ledaře, který verbálně a neverbálně kritizoval rozhodčí již po skončení prodloužení (viz. zápis o utkání). Tento člověk svévolně vstoupil do prostoru dveří kabiny rozhodčích a opět kritizoval rozhodčí utkání a kritizoval zapsání jeho chování do zápisu o utkání. Hlavní rozhodčí Jan Hribik opakovaně vyzval tohoto pána, aby neprodleně opustil kabinu rozhodčích. Když se tak nestalo po opakované výzvě k opuštění kabiny rozhodčích, byl tento člověk za pomoci dveří z prostoru kabiny vytlačen čárovým rozhodčím Ondráčkem. Při odchodu rozhodčích ze zimního stadionu, čekal tento ledař u východu a opět slovně napadal rozhodčí. Zde došlo k dalším urážkám a výhrůžkám fyzickým násilím ze strany ledaře. Pořadatelská služba nebyla tomuto jednání přítomna.“

Dále se pak klubu rozhodnutím Předsedy Disciplinární komise ELH v souladu s § 21 odst. 1. písm. b) Disciplinárního řádu ELH ukládá finanční pokuta ve výši 10.000,-Kč (slovy: deset tisíc korun českých) za Urážky, hrubé chování a slovní napadení § 36 Disciplinárního řádu ELH. Odůvodnění: V průběhu konání utkání došlo k opakovanému verbálnímu a neverbálnímu napadení rozhodčích Utkání blíže neidentifikovatelnou osobou, přičemž tyto skutečnosti byly popsány následovně: „Po skončení prodloužení došlo k verbální a neverbální (vztyčený prst) kritice rozhodčích ze strany ledaře (prošedivělý pán s knírem). Toto jednání se opakovalo taktéž při odchodu téhož ledaře z hrací plochy po úpravě ledu.“

7.12.Lukáš Kašpar podepsal v Litvínově na tři sezóny!Litvínovský odchovanec Lukáš Kašpar v Litvínově podepsal novou smlouvu. Mistr světa z roku 2010 se s klubem dohodl na smlouvě do konce sezóny 2021. Litvínovský útočník by tak měl v Litvínově zůstat další dvě a půl sezóny. V kontraktu má klauzuli možnosti odchodu k lukrativnímu zahraničnímu angažmá. “Jsme rádi, že se nám podařilo se s Lukášem dohodnout na prodloužení jeho stávající smlouvy. Vzhledem k tomu, že je Litvínovák a splňuje herní i charakterové kvality, tak je to pro nás velký posun v nově nastavené dlouhodobé koncepci klubu,” říká generální ředitel klubu Jiří Šlégr.
6.12.Daniel Sørvik v Litvínově končíS klubem se dohodl na ukončení smlouvy z rodinných důvodů. Za Litvínov odehrál 110 zápasů s bilancí 37 kanadských bodů za 11 gólů a 26 asistencí. “Vzhledem k osobním rodinným důvodům jsme dnes vyhověli Danielovo žádosti k možnému návratu zpět do svého mateřského klubu blíže ke své rodině. Děkujeme mu za veškerou práci, kterou pro klub odvedl a přejeme mu vše dobré v jeho osobním i hokejovém životě,” říká generální ředitel klubu Jiří Šlégr.
4.12.Jan Myšák s U19 do Kanady neodcestujeJan Myšák na World Junior A Challenge 2018 s reprezentační devatenáctkou neodcestuje. Klub se dohodl s trenéry reprezentace, že si talentovaný šestnáctiletý útočník bude plnit klubové povinnosti v Litvínově. “Požádal jsem trenéry reprezentace, že bude lepší, když Honza zůstane v Litvínově a bude nadále nastupovat za náš A-tým. Ve svých šestnácti letech má za sebou náročný program, kdy nastupoval k těžkým zápasům v extralize, za juniory, reprezentační sedmnáctku i reprezentační osmnáctku. Se sedmnáctkou odehrál turnaj v Kanadě, devatenáctka má nyní turnaj opět v Kanadě a mistrovství světa do dvaceti let se odehraje také v Kanadě, což je pro hráče náročné i vzhledem k časovým posunům. Chceme Honzovi dopřát trochu klidu od neustálého cestování. Pro jeho rozvoj bude lepší, když zůstane u nás v klubu, o reprezentační přestávce si trochu odpočine a po ní bude opět nastupovat ke kvalitním zápasům v extralize. Trenéři dvacítky ví jaké má Honza kvality pro případnou nominaci na mistrovství světa,” vysvětluje generální ředitel klubu Jiří Šlégr.
25.11.Proti Brnu nastoupí za Litvínov Kloz a KorkiakoskiLitvínov reaguje na problémy v útočných řadách. Z disciplinárních důvodů jsou mimo Trávníček a Jurčík. Jurčík v utkání s Hradcem odbržel čtvrtý osobní trest a bude tak chybět v dnešním utkání. Verva získala z Litoměřic na střídavé starty útočníky Jana Kloze a Markuse Korkiakoskiho. Oba forvardi patří k nejproduktivnějším hráčům svého týmu.
24.11.Michal Trávníček obdržel stopku na dvě soutěžní utkáníHráči se rozhodnutím Předsedy Disciplinární komise ELH ukládá trest nepodmíněného zastavení činnosti na dvě soutěžní utkání ELH za Vražení na hrazení dle čl. 119 Pravidel ledního hokeje 2018-2022. Posuzovaného zákroku na Protihráče projednávaného v rámci tohoto disciplinárního řízení se Hráč dopustil v čase Utkání 59:53, přičemž v Utkání byl Hráči za tento zákrok rozhodčími Utkání p. Lukášem Bejčkem a p. Janem Hribikem uložen v čase Utkání 59:57 větší trest na 5 minut + osobní trest do konce utkání za Vražení na hrazení dle čl. 119 Pravidel.
30.10.Změna času předprodeje vstupenek na sobotní utkání s PardubicemiS ohledem na dřívější začátek utkání v sobotu 3.11 dochází ke změně časů předprodeje vstupenek. Den před zápasem: 14:00 – 17:00 hodin, v den zápasu: 9:00 – 11:00 a od 12:30 hodin.
29.10.Proběhne setkání vedení klubu s fanouškyV úterý dne 13. 11. 2018 od 17:00 proběhne setkání vedení klubu s fanoušky v restauraci Loutkárna. Všichni jsou srdečně zváni.
22.10.Jaroslav Janus byl nominován do slovenské reprezentaceBrankář Jaroslav Janus si vysloužil pozvánku do slovenského nároďáku. Zúčastní se tak turnaje Německý pohár 2018.
18.10.Přesně před 50 lety nastoupil Miroslav Rykl poprvé za A-týmDnes je to na den přesně 50 let, kdy současný vedoucí týmu Miroslav Rykl nastoupil do premiérového zápasu v nejvyšší soutěži za Litvínov. 18. 10. 1968 jsme prohráli se ZKL Brno 10:4.
17.10.Jan Myšák byl nominován do repre U20Šestnáctiletý útočník Jan Myšák byl nominován na turnaj reprezentace do dvaceti let v Hodnoníně. Litvínovský talent nastoupí do utkání Turnaje čtyř zemí před českým publikem. Turnaj se hraje o reprezentační přestávce od 6. do 11. listopadu. Jan Myšák ve svých šestnácti letech letos nastoupí už za třetí reprezentační kategorii.
10.10.Změna termínu zápasu s PardubicemiVzhledem k zařazení do vysílání O2 TV bylo utkání s Pardubicemi (2. 11. 2018 od 17:30) přesunuto na sobotu 3. 11. a čas začátku zápasu byl stanoven na 15:00.
30.9.Marek Baránek dostal stopku na tři utkáníObránce Marek Baránek si nezahraje tři soutěžní utkání. Od disciplinární komise vyfasoval třízápasový trest za faul kolenem v utkání s karlovarskou Energií na útočníka Davida Grígera. Zároveň dostal dle disciplinárního řádu pokutu 10% ve výši své měsíční odměny. Marek Baránek tak bude Litvínovu chybět v utkání s Olomoucí, Třincem a Hradcem.
28.9.Změny začátku zápasů s Třincem a HradcemDošlo ke změnám v začátcích utkání s Třincem v pátek 5. 10. od 17:30 a Hradcem Králové v neděli 7. 10. od 16:00.
12.9.Parkoviště JIH bude do konce října uzavřenoS ohledem na stále probíhajících pracích u tréninkové plochy (rekonstrukce chladícího potrubí tréninkové plochy) nebude parkoviště JIH až do konce října 2018 způsobilé k užívání při extraligových zápasech. Prosíme všechny držitele parkovacích kartiček JIH, aby využívali parkovišť poblíž zimního stadionu, popřípadě se na utkání ELH dopravili městskou hromadnou dopravou. Děkujeme za pochopení.
10.9.Prodej permanentekProdej permanentních vstupenek bude nadále probíhat. Od pondělí 10. 9. 2018 do pátku 14. 9. 2018 vždy od 15:00 do 17:00.
30.8.Rozloučením s Jiřím AmbrožemPoslední rozloučení s dlouholetým pracovníkem klubu Jiřím Abrožem proběhne pouze v rodinném kruhu. HC VERVA Litvínov toto rozhodnutí plně respektuje. Ve spolupráci s rodinnou klub uspořádá pietní akt u zimního stadionu vedle sochy Ivana Hlinky. Termín bude upřesněn na našem webu v brzké době.
30.8.Miroslav Hanuljak odchytá zápas proti ChomutovuMiroslav Hanuljak odchytá dnešní utkání proti Pirátům Chomutov. Klub dostal povolení na jedno utkání brankáře vyzkoušet.
29.8.Zdravotní stav Michaela PetráskaU Michaela došlo k opakovanému zranění ramenního kloubu, které již vyžadovalo chirurgický zákrok. S návratem na led počítáme dle průběhu rekonvalescence a rehabilitace řádově v týdnech. Jsme v jednání s náhradou, kterou vám brzy oznámíme.
28.8.Patrik Spěšný do TKH ToruńBrankář Patrik Spěšný, který začínal letošní sezónu v Kadani a zachytal si i za Litvínov v Mostě v přípravě proti Kladnu odchází do polské Toruni. 22-letý brankář si tak vyzkouší další štaci v Polsku, kde bude působit v prvoligovém klubu TKH Toruń. "Vzhledem k zápasové absenci jsme se rozhodli Patrika do Polska uvolnit," vysvětluje Jiří Šlégr.
23.8.Lukáš Válek do LitoměřicLukáš Válek míří do Litoměřic. Litvínovský útočník vypomůže prvoligovému celku v nové sezóně. "Lukáš by se u nás nevešel do prvních dvou lajn. Odchází tak do Litoměřic, kde by měl hrát klíčovou roli v týmu. Je to role, kterou od něj očekáváme u nás v Litvínově v budoucnu," říká sportovní ředitel Josef Beránek.
17.8.Zemřel Josef KollerV sobotu 11. srpna 2018 ve věku 91 let po dlouhé těžké nemoci navždy odešel Josef Koller. V sezónách 1974-76 působil v Litvínově jako trenér, kde vedl hráče jako byli Jiří Bubla, Ivan Hlinka, Josef Beránek st., J. Kokrment, Vl. Kýhos, M. Rykl. Poslední rozloučení proběhne ve středu 22. srpna od 11:00 ve smuteční síni krematoria v Karlový Varech.
16.8.14 let od smrti Ivana HlinkyDnes je to 14 let, kdy Šéf navždy odešel. Nezapomeneme. Nikdy. Vzpomínky na Ivana nás budou vždy naplňovat radostí a hrdostí.

Facebook