Hrát za nároďák? Je to pocta pro každého hráče, září O. Baláž

Litvínovský mladší dorost letos předvádí skvělé výkony. Velkou zásaluhu na tom má také produktivní obránce Ondřej Baláž, který v 11 utkáních zaznamenal 26 kanadských bodů. Svými výkony zaujal i trenéry reprezentační "šestnáctky" a je stabilním členem kádru této kategorie. Po skvělém startu se posunul o kategorii výš a pomáhá staršímu dorostu v postupu tabulkou výše. Litvínovský zadák je aktuálně jedním z velkých mládežnických talentů v klubu.

05.12.2017 | Ondřej Vlk, foto: Juniorský hokej
 
 

V mladším dorostu jste předvedli skvělou jízdu, zajistili jste si s předstihem play off a prohráli prakticky jen třikrát. 

V naší skupině je jen pár týmů, které nám jsou vyrovnané. Skupina je pro nás lehčí, postup do play off byl naším cílem od začátku sezóny. To se nám s předstihem povedlo a jsem rád, že jsme cíl splnili. 

Jak je těžké udržet koncentraci, když jednou hrajete zápas se silnou Plzní, poté třeba se slabší Třemošnou, kterou přehrajete rozdílem třídy.

Když jedem třeba do Třemošné, tak jsme samozřejmě odvázanější, na každý zápas se připravujeme stejně. Samozřejmě, když hrajeme se silnějšími soupeři je to jiné, ale snažíme se hrát se všemi naplno. Vždycky dát do zápasu všechno, se silnějšími soupeři je to pak vyrovnanější, kdežto se slabšími nám tam spadne více gólů.

S 26 body za 2 góly a 24 asistencí si byl druhý v bodování základní části extraligy mladšího dorostu. 

V naší pětce nám to klapalo, jak v útoku, tak v obraně. Tím, že jsem hrál s Honzou Myšákem a Lukášem Stehlíkem, kteří prakticky celé bodování ovládli, tak jsme se výborně doplňovali a šlo to skoro samo.

Tvé výkony zaujali trenéry reprezentační U16. Co to pro tebe znamená oblékat reprezentační dres?

Byl to můj sen, ale zároveň i cíl pro letošní sezónu se do nároďáku probojovat. Povedlo se mi to, ale nesmím se uspokojit a musím pořád makat dál, abych se v ní udržel a dál se zlepšoval. 

Jaký je rozdíl mezi reprezentací a klubem?

Hokej je o hodně rychlejší, jsou tam kvalitnější hráči. Jak v týmu, tak také soupeři proti kterým hrajeme. Je to jiný hokej a ukazuje mi to i věci, na kterých musím neustále pracovat.

Ve starším dorostu tě trénuje Radim Skuhrovec, který je i asistentem reprezetačního trenéra U16. Je to pro tebe výhoda, že si mu více na očích?

Pan Skuhrovec mě trénuje už dlouhou dobu. Vidí mě jak v tréninku, tak v zápasech, někdy to může být výhoda, ale někdy i nevýhoda.

Posunul si se o kategorii výš do staršího dorostu, jak těžký byl přechod i vzhledem k tomu, že se staršímu dorostu nedařilo?

Přišli jsme tam hlavně proto, abychom staršímu dorostu pomohli. Je to rychlejší hokej, kterému se člověk musel přizpůsobit. Starší dorost mi dá něco víc, je to silovější a hráči tam jsou o dost silnější. Začalo se nám teď dařit, tak doufám, že to takto půjde dál.

O kolik je hra rozdílná v těchto dvou kategoriích?

Když tam hrajeme my, hráči ročníku 2002, tak vlastně hrajeme s hráči, kteří jsou o dva roky starší. Jsou silnější, důraznější a celkově je celá hra tvrdší a rychlejší.

Jaký je váš cíl se starším dorostem?

Chtěli bychom se ještě dostat do play off, což je ještě reálné, protože se hraje do konce nastavbové části o spoustu bodů. Když nám to bude klapat a budeme makat, tak věřím, že se nám to povede. 
 
Sdílet
 

Facebook