Škoda Hockey Cup: Výběr Ústeckého kraje získal stříbrné medaile!

Reprezentanti Ústeckého kraje získali stříbrné medaile z turnaje Škoda Hockey Cup, který je součástí svazového projektu Výchova talentované mládeže. Ve finálovém utkání v chomutovské SD Aréně podlehli hokejistům Olomouckého kraje 3:4 po samostatných nájezdech. Do utkání za Ústecký kraj zasáhl hned několik hokejistů Litvínova!

13.04.2017 | Adam Bagar, Martin Stříbrný
 
 
Škoda Hockey Cup

Škoda Hockey Cup, na němž se představí hráči ročníku narození 2003, je součástí svazového projektu Výchova talentované mládeže. Jeho hlavním cílem je vyplnit prostor mezi výchovou na klubové úrovni a mládežnickými reprezentacemi, které začínají až v kategorii hráčů do 16 let. ČSLH se při přípravě projektu inspiroval podobným programem, na kterém spolupracuje už od roku 2011 pětice klubů z Vysočiny.

„S projektem máme velmi dobré zkušenosti,“ pokyvuje jihlavský jednatel a zároveň manažer tohoto projektu Bedřich Ščerban. „Na trénincích a turnajích se setkávají ti nejlepší hráči z regionů, kteří tak získávají motivaci do další přípravy. Významně vzroste i motivace pro hráče, kteří se do výběrů nedostali. Projekt přispívá také k výraznému posunu ve výchově talentů v žákovských kategoriích,“ doplňuje Ščerban.

Ale zpátky k finálové bitvě. Do ní se v rámci proběhlých turnajů probojovali hráči Ústeckého a Olomouckého kraje. Samotné finálové utkání došlo za stavu 3:3 až do prodloužení, které taktéž nerozhodlo, a tak přišly na řadu samostatné nájezdy. V těch byli úspěšnější hokejisté Olomouckého kraje, pro reprezentanty Ústeckého kraje tak zbyly stříbrné medaile! 

Statistiky finálového utkání

Ústecký kraj - Olomoucký kraj 3:4 po sn. 


Branky a nahrávky: 24. Spudich (Weis), 37. Svoboda (Príhoda, Pöschl), 40. Skuhrovec (Dej, Kadár) – 41. Ryšavý, 42. Ryšavý (Svozil), 47. Ryšavý (Kuncek), rozh. náj. Ryšavý

Ústecký kraj: Klika (31. Čermák) – Kadár, Hocelík, Němec, Pöschl, Kovár, Tomšík, Martínek, Jarábek – Dej, Skuhrovec, Slavík, Príhoda, Svoboda, Čech, Vopat, Adámek, Krocker, Spudich, Döring, Weis

Olomoucký kraj: Suchánek (41. Zlatnický) – Holík, Hrůzek, Kubíček, Přecechtěl, Stratil, Svozil – Fasner, Fibigr, Jobánek, Kučera, Kuncek, Minařík, Ruda, Ryšavý, Šilhavý, Zembol.

Rozhodčí: Petružálek – Rozlílek, Kokrment
 
Sdílet
 

Facebook