Tajně jsem doufal v čisté konto, říká hrdina druhého utkání Lukáš Klika

Druhé čtvrtfinálové utkání na ledě Hradce Králové zvládli mladší dorostenci Litvínova bravurně, když po bezchybném výkonu porazili domácí Mountfield 2:0 a odvrátili první mečbol. Skvělý výkon v utkání podal mladý brankář Lukáš Klika, který si připsal devětadvacet úspěšných zákroků a po závěrečné siréně se mohl radovat z čistého konta!

11.03.2017 | Martin Stříbrný
 
 

Po středeční porážce jste do Hradce jeli s vědomím, že porážka znamená konec. Byl to zřejmě větší tlak?

Určitě jsme byli pod větším tlakem, než domácí Hradec. Vzájemně jsme se ale s kluky podpořili a naštěstí se nám povedlo vyrovnat stav série na 1:1. 

Utkání jste zvládli perfektně a vyhráli 2:0. Jak bys ho zhodnotil?

V utkání jsme dělali přesně to, co po nás trenér chtěl, to co máme natrénované. Kluci hráli výborně zezadu, útočníci se poctivě vraceli a hodně nám vzadu pomáhali. 

Osobně se ti povedlo skvěle. Čisté konto v tak důležitém zápase určitě hodně potěší?

To určitě, tohle vždycky potěší. Velkou zásluhu na tom mají ale moji spoluhráči. Zablokovali hodně střel, takže mi ulehčili moc práce. 

Doufal si vůbec v něco podobného před zápasem, protože dosavadní výsledky s Hradcem byly víc než divoké. 

Před zápasem jsem tajně doufal, že bychom mohli vyhrát, dokonce i s čistým kontem. To se povedlo, takže super. S Hradcem je to pořád jak na houpačce. 

V neděli vás čeká velké vyvrcholení a možná zápas sezony. Co od něj očekáváš?

Chci vyhrát, stejně jako moji všichni spoluhráči! Určitě to ale nebude nic jednoduchého, žádná procházka růžovým sadem. (smích) 

 
Sdílet
 

Facebook